Машина за проверка на вибрирачки зрна со висок излез за дување

Користете вибрации за да го одделите предметот од каменот за мелење при тркалање и употребете ги работните предмети со слични големини на сепарација кои тешко се одвојуваат.Екранот за скрининг може да се расклопи и замени сам, а операцијата е едноставна.

Текстура на материјалот:Јаглероден челик/нерѓосувачки челик


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производството

   Главната функција на оваа мултифункционална машина за проверка на зрната е да ги отстранува нечистотиите како првут и прашина, проследено со два слоја екрани.Првиот слој главно се користи за отстранување на други големи нечистотии како што се школки и прачки.Вториот слој на екранот се користи за чистење на житото.Прашина

Детали за производот

Машина за проверка на вибрирачки зрна за дување
图片3
детал06
детал07

Куќишта за производи

детал07
детал08

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја